Doprava autobusem

Autobusy najímáme u dopravní společnosti CZ AD Praha. Přeprava byla v roce 2023 zajištěna autobusem Neoplan Tourliner vč. přívěsu na kola. Autobus je vybaven klimatizací, WC, TV a lednicí. Polohovací sedadla vč. bezpečnostních pásů, sedadlo lze sklápět při spánku a posunout směrem do uličky. 

Během cesty je možné zakoupit pivo a nealkoholické nápoje. Při zastávkách, pravidelně po 4 hod jízdy, se lze občerstvit u benzínových pump.

Předběžné časy A MÍSTA odjezdŮ 2024

  • HK: nakládání 13:00 - před vlak. nádražím, zastávka s nápisem modré J
  • Praha: nakládání 15:00, odjezd 16:00 - stanice MHD a metra A Strašnická - mapa
  • Brno: nakládání cca 19:00 - roh ulice Bidláky a Pražákova, McDonald's - mapa

Výše uvedené časy odjezdu jsou předběžné, sledujte je prosím před odjezdem, aktualizace dle hustoty provozu a uzavírek, upřesnění  obdržíte písemně 7 dní před odjezdem v tzv. ODBAVENÍ.

NÁSTUPNÍ MÍSTO pRAHA

PRAHA: Zastávka MHD a metra A Strašnická - směr z Prahy ulice V Olšinách - mapa, GPS Loc: 50°4'20.779'N, 14°29'34.02'E

Trasa autobusu

TRASA V ČR
Doprava je standardně realizována z Hradce Králové do Prahy a dále na Brno

TRASA V ZAHRANIČÍ
Doprava je standardně realizována přes Slovensko a Maďarsko.

Cena dopravy

Cena zahrnuje:

  • dopravu jedné osoby a jednoho kola do místa nalodění a zpět (každá osoba musí mít vlastní sedačku, případně další sedačku po doplatku)
  • přeprava jednoho příručního zavazadla o hmotnosti 5 kg
  • přeprava jednoho zavazadla v zavazadlovém prostoru do 20 kg
  • zavazadlo navíc po dohodě + 300 Kč

Je možné si výhodně dokoupit pro cestu tam i zpět vedlejší sedadlo za cenu 1.400,-Kč/os. Získáte tím celou pohodlnou dvousedačku.
Přeprava zvířat není možná!

Nakládání kol

Odstraňte z kola držák na cyklolahev a u ekola baterii, v tomto místě se poutá rám kola k ramenu držáku. Pokud není prostor pro uchycení háku držáku, hrozí poškození rámu. Dále odstraňte všechny doplňky, které mohou při jízdě ve vleku upadnout (tachometr, GPS, taška na nosiči apod.). Dle posledních pokynů od dopravce je nutné baterie z bezpečnostních důvodu ukládat mimo zavazadlový prostor autobusu. Baterie budou uloženy (a zabaleny jednotlivě) v krabici ve vleku. Před naložením kol větších rozměrů 29' otočte prosíme 'rohy' na řídítkách do vodorovné polohy.

Odjezd zpět do ČR

Vždy v sobotu ve večerních hodinách (autobus má povinnou přestávku k odpočinku řidičů, odjezd dle příjezdu). Místo odjezdu je uvedeno v programu zájezdu. Příjezd do ČR v neděli dopoledne. Výjimkou je poslední zájezd, odjezd bude upřesněn dle dohody na lodi, příjezd do ČR v sobotu v noci.