Doporučený denní program

HARMONOGRAM DNE

08:00-09:00 snídaně + brífink s průvodcem, představení denního programu vč. tras
09:00-09:30 odjezd po skupinkách na dohodnutou trasu
Kdo je unaven, nebo na kole nejezdí, zůstává na lodi, která zakotví na pěkném místě ke koupání, potápění, slunění, nebo k prohlídce okolí a navečer se s cyklisty setká.
Loď mívá mezipřistání během dne, které umožní nalodění znaveným a naopak. Na lodi je během dne k dispozici lodní bar s občerstvením nealko a alko nápojů. Na lodi není povolena ve společných prostorách konzumace vlastních nápojů. Podrobnosti o lodi Aloha
Kapitán může změnit trasu v případě nevyhovujících povětrnostních podmínek. Pokud žádají o změnu denního programu účastníci (např. z titulu většího počtu dětí), rozhoduje hlasování většiny. 
19:00 večeře na lodi, volný program

KOLO

Jízda na kole po ostrově dle mapy a vlastní volby, nejčastěji po dobrém asfaltu s malým provozem ve zvlněném až kopcovitém terénu. Trasy lze volit dle dohody, na každý den jsou připraveny různé alternativy vč. těžkých tras po kamenitých cestách. Na kolo si berete jen to nejnutnější a příslušenství pro opravdu defektu (pumpička, náhradní duše, lepení, záplaty a nářadí), zbytek necháte ve své kajutě pod dohledem posádky. S ohledem na omezené možnosti oprav a náhradních dílů na lodi je nutné kola před odjezdem svěřit na prohlídku v cykloservisu,  ekola nelze na lodi bohužel seřizovat a opravovat, v přístavech jsou zatím omezené možnosti.
V průběhu dne (většinou ve vnitrozemí) ochutnáme místní gastronomické speciality. Po příjezdu posádka uloží kola na palubu a uzamkne je, večeře na lodi, nocleh v kajutách. Upozorňujeme, že kola jsou na lodi přepravována tak, že se dotýkají (viz galerie níže - loď Aloha). Pokud chcete své kolo proti dotyku zabezpečit, je třeba před naložením (každý den před večeří) kolo vhodným způsobem obalit např. izolací Tubex. Během noci je loď vždy pevně zakotvena, nejčastěji u mola ve středu přístavního městečka – možnost posezení v typické dalmatské konobě při poháru vína nebo rakije (není v ceně zájezdu).

PROGRAM

Každý den podle programu po snídani vyplutí k dalšímu ostrovu, plavba asi 1-3 hodiny. Chorvatský kapitán, který je většinou i majitelem lodi, velí zkušené posádce složené z lodního kuchaře, pomocníka v kuchyni, číšníka a mechanika. Ostrovy jsou ideálním prostředím pro cykloturistiku. Oplývají přírodními i kulturně-historickými zajímavostmi, jsou překvapivě různorodé a členité. Na jaře kvete levandule, ostrovy jsou svěže zelené a moře mívá už 20°, na konci září dozrává víno a teploty moře jsou 23°. Ostrovy jsou často relativně vzdálené a odříznuté, některé byly donedávna uzavřeným vojenským pásmem – ostrov Vis, Lastovo (ponorková základna). Na všech ostrovech je dobré telefonické spojení (mobilní signál i data). Pro případ nouze budete mít mobil na našeho průvodce na kole.
Program umožňuje účast absolutních necyklistů, slabších i silnějších cyklistů, povinná je jen účast na společném jídle a dodržení stanoveného času odplutí k dalšímu kotvišti.

PŘEDBĚŽNÝ JÍDELNÍČEK

Skladba snídaně a večeře (zesílená polopenze) vychází vstříc požadavku cyklistů. Pokud máte zájem i o obědy, není problém rozšířit stravu na plnou penzi, popř. saláty atd. Nutno objednat vždy den předem. Skladbu jídelníčku lze upravit dle Vašich požadavků (vegetariáni, vegani, celiak apod.) – prosím nahlaste laskavě před odjezdem v odpovědi na odbavení!

  • Snídaně: chléb, máslo, lučina, med, čokoláda, džem, paštika, salám, sýr, vajíčka, párek, jogurt, müsli + káva, čaj, mléko
  • Oběd/večeře: předkrm – polévka / těstoviny, hlavní jídlo – čerstvé ryby (min. 3x týdně) / maso (hovězí, vepřové, drůbež) a příloha (brambory – vařené, opékané, kaše, hranolky / rýže / noky / vařená zelenina) + salát, dezert – ovoce a moučník
  • Po dohodě lze doobjednat další jídla – obědy, saláty atd.