AKTUÁLNI INFO COVID-19

Dne 29.5.2020 vláda Chorvatské republiky přijala rozhodnutí a občané ČR mohou vstoupit do Chorvatska za stejných podmínek jako před vypuknutím epidemie COVID-19 (v současné chvíli s podmínkou vyplnění online formuláře).
Epidemiologická situace v Chorvatsku je v současnosti lepší než v ČR, tzn., že se dovolené v Chorvatsku nemusíte obávat.
S lodí kotvíme většinou v menších přístavech, kde se vyskytuje méně osob než ve velkých letoviscích, cestování na kole po ostrovech bude letos i v plné sezóně v podstatě bez silničního provozu.
Dle sdělení našich chorvatských partnerů budou i příznivější ceny místních produktů, v restauracích vč. vstupného do památek, NP a rezervací.
Jelikož už nic nebrání tomu, abychom začali vypravovat zájezdy do Chorvatska, v nejbližších dnech všichni zákazníci obdrží Výzvu k II. záloze / doplatku zájezdu a předem děkujeme za úhradu.
Od 3.6.2020 se vracíme ke standardním stornopodmínkám dle VOP uvedených ve Smlouvě o zájezdu.

Pokud máte jakékoliv dotazy, jsme Vám plně k dispozici.
Děkujeme za Vaši důvěru a těšíme se na setkání na lodi.

AGM TRAVEL spol. s r. o.
1.6.2020

 _____________

Jak jsme Vás již informovali, v současné době probíhá vyjednávání zástupců ČR a Chorvatska a s největší pravděpodobností se Chorvatsko otevře pro turisty od 1.7.2020.
Jakmile budeme mít k dispozici konkrétní zprávy, budeme Vás postupně informovat.
V současné chvíli jsou zrušeny zájezdy do poloviny června (resp. do 12.6.2020).
Volné termíny v 2. polovině sezóny můžete najít na: www.agmtravel.cz/nevyprodane-zajezdy
Děkujeme za projevenou důvěru.
Pokud máte jakékoliv dotazy, jsme Vám plně k dispozici.

AGM TRAVEL spol. s r. o.
14.5.2020

_____________

V současné době začínají jednání mezi zástupci ČR a Chorvatska o možnosti využití alespoň části sezóny pro naše turisty v Chorvatsku.
Mělo by jít o místa, která nejsou spojena s masovou rekreací, což naše nabídka DOVOLENÁ JINAK – NA KOLE A NA LODI PO OSTROVECH DALMÁCIE právě vystihuje.
Děkujeme Vám za podporu, kterou nám přináší nové objednávky, případně přesuny na druhou polovinu sezóny.
Děkujeme také klientům, že akceptují Poukazy na zájezd (vouchery) a oslaví příští rok s naší CK 21. sezónu na lodi Aloha.
Počátkem května připravíme nabídku volných kapacit a reakci na aktuální situaci.
Pokud máte jakékoliv dotazy, jsme Vám plně k dispozici.

AGM TRAVEL spol. s. r. o.
20. 4. 2020

_____________

Snažíme se Vás aktuálně informovat a reagovat na mimořádnou situaci týkající se epidemie COVID-19, kterou bohužel nikdo neočekával a která nemá v evropské legislativě žádnou oporu.
Vyhlášením stavu nouze se činnost cestovních kanceláří a agentur dostala mimo platný právní rámec a na smluvní vztahy nelze nahlížet běžným způsobem.
Příslušná legislativa řešící tuto situaci byla dne 8.4.2020 projednána PČR a předána do Senátu ČR.
Jde zejména o poukaz na zájezd, tzv. voucher, který bude pojištěn pro případ úpadku, tzn., že klienti o své peníze nepřijdou.
Poukaz na zájezd je zcela zásadní pro přežití CK a agentur, protože významná část záloh se již přesunula k zahraničním dodavatelům služeb a je nedobytná.
Pokud by nedošlo k této úpravě, hrozil by úpadek CK a agentur a finanční prostředky klientů by se vymáhaly jen těžko. 
Prosíme Vás o trpělivost, další informace obdržíte emailem dle pořadí vypsaných zájezdů.
Od 9. 4. 2020 je pozastavena povinnost hradit zálohy/doplatky za všechny zájezdy do odvolání.

AGM TRAVEL spol. s. r. o.
9. 4. 2020

_____________

Bohužel současná mimořádná situace týkající se epidemie COVID-19 nás donutila zrušit zájezdy do konce května.
Dále budeme aktuálně reagovat na situaci a zasílat dle pořadí vypsaných zájezdů informace o dalším postupu.
Pokud bychom museli zrušit i další zájezdy, pak klientům nabídneme změnu termínu na srpen až říjen 2020, anebo v souladu s instrukcemi AČCKA a MMR vystavíme voucher na hodnotu zaplacených záloh. Naše CK uhradila v souvislosti se zájezdy nevratné zálohy do zahraničí a v současné situaci je vystavení voucheru na zájezd na rok 2021 optimálním řešením pro obě strany. Na voucher se vztahuje pojištění CK pro případ úpadku, tzn., že o své peníze nepřijdete.
Od 6.4.2020 je pozastavena povinnost hradit doplatky za zájezdy s realizací do poloviny července, tj. do zájezdu č. 811041107 (včetně).
Děkujeme Vám všem, kteří jste nám projevili důvěru a akceptovali voucher (převod zaplacených záloh z letošního roku na rok 2021).

Přejeme dle možností pěkné dny
AGM TRAVEL spol. s. r. o.
6. 4. 2020