Home » Doprava » Doprava autem - dovolená na lodi v Chorvatsku

Doprava autem - dovolená na lodi v Chorvatsku

Vlastní doprava je možná jen po předchozí domluvě!

Pokud cestujete do Chorvatska autem je nutné mít tyto doklady:
 - platný pas nebo občanský průkaz (vydaný od 2. pol. roku 2000 se strojově čitelnou zónou)
 - řidičský průkaz
 - zelená karta povinného ručení

Pokud máte vozidlo půjčené, musíte mít notářsky ověřené potvrzení o užívání vozidla (vehicle´s confirmation of using) a to nejlépe v chorvatštině, stačí i anglická verze. V potvrzení musí být osobní data majitele vozidla (jméno a příjmení, datum narození, adresa), data vozidla (typ, RZ, VIN) a Vaše osobní data (jméno a příjmení, datum narození, adresa a číslo pasu).

SMĚR Split - KRILO JESENICE (jednotlivé 'záchytné body'):

  • Cesta na Brno, hraniční přechod Mikulov, Vídeň, Graz, hraniční předchodSpielfeld/Šentilj, Zagreb, Karlovac, Split a Krilo Jesenice.

Začátek cesty až po rakousko-slovinskou hranici:

Do Brna jeďte po dálnici D1. Poté jeďte na hraniční přechod Mikulov (silnice I/52). Na benzínce kupte desetidenní dálniční známku do Rakouska za 8,8 € (2017). Za jízdu bez známky hrozí vysoká pokuta (120 €). Poté směr Vídeň, kde Vás může čekat malé zpoždění (hlavně ráno a odpoledne hrozí hustý provoz). Dál jeďte na Graz a poté Vás čeká rakousko-slovinská hranice Spielfeld/Šentilj. Dobré značení Vás nenutí vytahovat mapu. V Rakousku (i Slovinsku) je nutné mít uvnitř v autě reflexní vestu (dle počtu osob v autě).

Slovinsko:

Po průjezdu hranicemi Spielfeld/Šentilj pojedete na Maribor. Pro jízdu na slovinské dálnici je nutné opět zakoupit týdenní dálniční známka (v roce 2017 za 15 €), měsíční dálniční známka (v roce 2017 za 30 ). Za jízdu bez známky opět hrozí vysoká pokuta (až 800 €). Po dálnici pojedete přibližně 45 km a dalších 13 km po běžné silnici až k slovinsko-chorvatské hranici. V ČR lze koupit dálniční známky v některých cestovních kancelářích, např. Autoturist, na pracovištích Ústředního automotoklubu – ÚAMK (Praze 4, Na Strži 9) a na dalších místech. Pokud byste nechtěli kupovat dálniční známku, můžete dálnici objet a to: bude doplněno.

Konečně v Chorvatsku:

Čeká Vás cesta na moderní evropské dálnici (odpočívadla po cca 60 km), plná tunelů např.: Mala Kapela (6 km) nebo Sveti Rok. V místě Macelj (Trakoščan) Vás čeká první chorvatská mýtnice (samoobslužná), stačí jen odebrat lístek ('uzmete karticu'), poplatek za mýtné se platí až při výjezdu z dálnice. V Zagreg (Zaprešič) končí dálnice A2, a proto je nutné zaplatiti mýtné. V Zagrebu (Lučko) opět najedete na dálnici A1 a pojedete přes Karlovac, Zadar (nesjíždějte) až do Splitu.

Poplatky za chorvatské mýtné pro osobní automobil:

  • Macelj (Trakošćan)  – Zagreb (Zaprešić) cca 60 km – 48 kun
  • Zagreb (Lučko) – Dugopolje (u Splitu) cca 380 km – 181 kun

Průjezd celé dálnice od Záhřebu až do Splitu vyjde tedy na 229 kun. Přehled aktuálních poplatků (i pro jiné skupiny dopravních prostředků).

Místo nalodění/vylodění Krilo Jesenice se nachází pár kilometrů pod Splitem. Více o cestě ze Splitu do Krila Jesenice.

Závěr:

  • Cesta: Praha – Split (Krilo Jesenice)
  • Doba jízdy: cca 12 hod
  • Vzdálenost: 1070 km
  • Nafta: 85 l (cena nafty cca 30 Kč/litr), tj. 2.550 Kč
  • Poplatky: známka Rakousko 8,8 + známka Slovinsko 15 + mýtné v Chorvatsku 229 kun = cca 1.500 Kč
  • Cena dopravy celkem: cca 4.050 Kč

SMĚR Istrie (Pula, Umag, Rabac):

  • Písek/Tábor, České Budějovice, hraniční přechod Dolní Dvořiště, Linz, Salzburk, Villach, Lublaň Koper

Cesta autem do Chorvatska ze stránek cestovani.iDNES.cz

Kontakty:
AGM Travel spol. s r. o.
Cestovní kancelář
Severozápadní IV. 382/45,141 00 Praha 4
e-mail: agmtravel@agmtravel.cz

tel.: (+420) 272 761 820
mob.: (+420) 602 611 566