Home » Informace o Chorvatsku » Rafting na řece Cetina

Rafting na řece Cetina

Vyhled na řeku Cetinu a přístav OmišRafting na Cetině patří k nejoblíbenějším atrakcím v oblasti Omišské riviéry a je příjemným a akčním zakončením dovolené na lodi. Raft - volně přeloženo z angličtiny - velký nafukovací člun. Městečko Omiš, vstupní brána do půvabného povodí řeky Cetiny, kdysi obávané pirátské hnízdo! Průzračná Cetina pramení v Peručském jezeře, které se nachází mezi městy Knin a Sinj. Dosahuje celkovou délku 192 km. Obzvlášť ve své závěrečné části poskytuje nezapomenutelné zážitky.  

Doba trvání raftingu: cca 3-4 hodiny. Před vyplutím se koná základní instruktáž. Splavuje se na osmi nebo dvanáctimístných gumových nafukovacích člunech v doprovodu místního instruktora. Střídají se na ní klidné úseky s divokými. Raft vyžaduje kombinované manévrování (fyzicky nenamáhavé), je však třeba dbát všech pokynů skippera (kapitán). Kromě napínavé 'jízdy' spatříte skalní bránu, tj. místo, ze kterého skákal Vinnetou (27 metrů) a jeskyni u vodopádu Studenac. V průběhu plavby je možné se koupat (na místech povolených skipperem).

Co budete potřebovat: plavky anebo oděv, který se může namočit (vhodné je tričko jako ochrana před sluncem), náhradní suchý oděv po ukončení raftingu, obuv, která dobře drží na noze a může se namočit (např. tenisky, sandály se zapínáním přes patu, boty do vody apod.). Nedoporučujeme vietnamky, pantofle a jim podobné. 

Co dostanete před vyplutím?

  • dopravu na start a z cíle
  • přilbu, vestu, veslo
  • pojištění na dobu celého raftingu
  • pokud nemáte vodotěsný fotoaparát, kterým si chcete zachytit Vaše zážitky, je možné si po skončení raftingu objednat za 50 Kn CD s 250 fotografiemi z Vašeho výletu.

Raftingu se mohou zúčastnit všechny osoby, avšak děti do 10 let pouze v doprovodu rodičů. Není nutné mít jakoukoliv předchozí zkušenost a není zapotřebí žádná zvláštní tělesná připravenost. Běžná cena, pokud si zakoupíte přímo u místních  je 200 kn (27 €), děti od 10 do 14 let platí 19 €. Naše CK má slevu! V ceně je zahrnuta doprava od výletního místa na start, plavbu na raftu, zapůjčení nezbytného vybavení, lehký oběd a pojištění (rafting většinou nebývá zahrnut do Vašeho cestovního pojištění).

Odkazy:
http://www.hrslap.hr/

Zdroj: chorvatsko.cz, fotografie klienta

Kontakty:
AGM Travel spol. s r. o.
Cestovní kancelář
Severozápadní IV. 382/45,141 00 Praha 4
e-mail: agmtravel@agmtravel.cz

tel.: (+420) 272 761 820
mob.: (+420) 602 611 566